Internet,sa stal najpoužívanejším médiom na svete. Prečo nie, všakže? Jednoduchá a rýchla komunikácia medzi rodinou, kamarátmi alebo v práci. Najlepší spôsob na zabitie nudy a voľného času. Najjednoduchší spôsob ako si nájsť partnera, zamestnanie, vybaviť úradne záležitosti. A to ani nehovoríme o nakupovaní cez internet, ktoré je v posledných rokoch rozšírené po celom svete.
Všetci vieme, že na internete je mnoho a mnoho web stránok, na ktorých sa dá zabaviť, počúvať hudba, sledovať rôzne zápasy a dokonca aj zarobiť. Veľa ľudí ho používa len na zabitie času. Hranie hier, sledovanie Youtube, surfovanie po Facebooku,… sa stalo hitom internetu. Samozrejme sa nájde pár výnimiek, ktoré využívajú internet aj inými a užitočnejšími spôsobmi.

tablet

Deti a internet

Väčšina z nás si nedokáže predstaviť ani jeden deň bez prístupu na internet. Deti radšej sedia doma za počítačom a hrajú tie nezmyslené “strieľačky“, akoby radšej vybehli vonku a išli sa trošku hýbať. Určite boli mnohokrát poučení, ako to kazí ich oči a chrbticu, ale napriek tomu sedia hodiny za tou obrazovkou.
Hranie hier pre deti nemusí byť vždy tak veľmi škodlivé, dokonca im to v niektorých prípadoch aj prospieva, napríklad pri rozvoji kreativity, pretrénovaní reflexu alebo pri orientácii v priestoroch.

Anonymita internetu

Na internete je každý z nás anonymný, dokým nezverejníme svoje údaje cudzej osobe. Práve táto vec, že nikdy neviete kto je na druhej strane, je jednou z nebezpečenstiev na internete. A preto platí pravidlo „Nikdy nezverejňuj svoje osobné či kontaktné údaje!“.Taktiež sa cez internet dá veľmi ľahko vypátrať, čo a kto ste zač. Takže by sme si mali dávať pozor a nevykonávať žiadne nelegálne a trstené veci.

data

Záver? Pokúsime sa všetci zmeniť!

1.      Budeme menej používať internet. Maximálne 2 hodiny denne!
2.      Budeme ho využívať užitočnejšie. Napríklad na rozvoj vedomostí alebo plnenie povinností!
3.      Pri komunikácii s cudzou osobou nebudeme zverejňovať svoje údaje!
4.      Nebudeme na internete vykonávať nelegálne veci. Spravodlivosť nás vždy doženie!