V dnešnej modernej dobe, kde sa už takmer vôbec nezaobídeme bez internetu, sa čo raz viacej rozrastá problém, problém, ktorý sa týka všetkých užívateľov internetu. Tento nemalý problém sa nazýva kyber – šikanovanie. „Agresor“ alebo nazvyme ho „útočník“, sa vás prostredníctvom internetu snaží vydierať. Snaží sa vám buď spôsobiť problémy spojené so stratou dát, ktoré sú pre vás veľmi dôležité. Na oplátku od vás môže žiadať výkupné alebo „protislužbu“, ktorú si bude žiadať. V prípade, že jeho podmienky nesplníte, môže sa stať, že prídete o pre vás cenné údaje.

tablet

Takýto počin je však trestný čin a v prípade, že takýto útočník bude odhalený, bude za to patrične potrestaný. V rôznych krajinách platia rôzne zákony, no v niektorých krajinách za kyber – šikanovanie môžete dostať vysoký trest v podobe odňatia slobody aj na niekoľko rokov.

zabezpečení

                Veľa užívateľov internetu si neuvedomuje ako nebezpečenstvo na nich číha na internete. To môže byť spojené aj s navštevovaním nezabezpečených a neznámych stránok alebo ukladaním citlivých údajov na internete. Hlavne známi a bohatí ľudia sú ľahkým terčom, ktorí sa môžu často s niečím podobným často stretnúť. Vo väčšine prípadoch vám príde e – mail, v ktorom si nájdete podmienky, ktoré máte splniť. V prípade, že ich nesplníte, môžete byť poškodený.
Pri akomkoľvek náznaku takéhoto šikanovania neváhajte kontaktovať políciu. Polícia takéto prípady berie veľmi vážne. Každým takýmto nahlaseným prípadom znížite riziko, že sa môže stať niečo podobné niekomu inému.

data

                Ľudia, ktorí využívajú internet na takéto nekalé činy, ktorými poškodzujú ostatných užívateľov sú väčšinou ľudia, ktorí vedia narábať s ľudskou psychikou a dokážu ľudí vydierať. V každom prípade je to od nich nepekné a nesprávne. Nedovoľte, aby ste boli aj vy terčom takéhoto novodobého útoku pomocou internetu!