Tento článok bude možno trochu na extrémnejšiu nôtu. Na niektoré veci sa totiž rád pozerám do hĺbky, rád si vyhľadám informácie, o ktorých sa už tak moc nevraví. Človek tým pádom príde k rôznym zaujímavostiam, rozšíri si obzory, môže si vytvoriť pravdivejší názor, no s tým rizikom, že dané informácie ho môžu šokovať. Obsah tohto článku pritom bude mať s témou kultúra spoločné viac, než by sme si možno mysleli.

zapalovač

Dnes sa už všade dočítame o aktuálnych filmových premiérach, divadelných predstaveniach, počúvame množstvo populárnej hudby, dočítame sa o hercoch, herečkách, je to kultúra, ja to beriem, ale chcem vám ponúknuť niečo trochu iné, na čo nenarazíte všade. Pôjdeme do hĺbky undergroundu v pravom zmysle slova a vytiahneme na povrch tému NS / Black Metal. No verím, že pri dočítaní článku s touto témou skončíte, vlastne nerád by som ju propagoval, skôr vám chcem iba nachvíľu predstaviť niečo neobvyklé a šokujúce.

Black metal je temný a tvrdý hudobný štýl s ešte temnejším posolstvom a textami veľmi blízkymi satanizmu a všetkému negatívnemu. Často používaným znakom a akýmsi logom tejto tvorby je kresťanský kríž prevrátený naopak, čo symbolizuje extrémny odpor ku kresťanstvu a všetkým jeho hodnotám.

umění

•         Okrem klasického black metalu sa však stretneme aj s jeho subžánrom majúcim predponu NS.
NS značí skratku pre national socialism, čiže národný socializmus, v skratke známejší ako nacizmus. Tvorbu kapiel NSBM tak ovplyvňuje práve nacistická ideológia spojená s pohantstvom a okultizmom. Okrem toho cítia nenávisť voči Kresťanstvu, Judaizmu a vlastne všetkým hodnotám a náboženstvám, ktoré "zotročili" ich pôvod a árijskú rasu. Formou hudby NSBM tak volajú po návrate k "svojim európskym pohanským koreňom" a propagujú nenávisť voči všetkému cudziemu, čo ich národ "zotročuje". Táto subkultúra má pôvod a je rozšírenejšia hlavne v Nórsku, ale dáva o sebe vedieť aj v blízkom Poľsku.