Ak spomeniem speváka Petra Muka, mnohí si spomeniete na zosnulého speváka, ktorý sa preslávil svojou sólovou kariérou a krásnou piesňou " Stín katedrál". Lenže známym sa nestal len tak náhodou.

V osemdesiatich rokoch sú za hranicami Československa populárne kapely ako Depeche Mode a The Cure. V kultúrnej i hudobnej histórii aj prítomnosti Česka i Slovenka som podobné kapely nenašiel a ak aj áno, tak žiaľ, sú úplne neznáme a na Youtube majú tak maximálne jednu, dve pesničky. Jediná známa kapela, ktorá nám koncom osemdesiatich rokov a začiatkom deväťdesiatich túto kultúru " depešákov", "curistov" a takisto " neo romantikov" doprajala naživo a v češtine, bola originálna kapela s názvom Oceán.
retro grafika

V osemdesiatich rokoch sa ešte radili k undergroundu a dostávali pozvánky na občasné rockové festivaly. Na festival, kde boli samé rockové kapely, zrazu prišla táto kapela so svojou aparatúrou zloženou z počítača, syntetizátorov a bicích.
kytarista v ohni

Je jasné, že okamžite zaujali a ich originálny, v Československu nepoznaný štýl zaujal mnohých mladých poslucháčov. Išlo o taký mix Depeche Mode s neo romantizmom, kedy táto kapela používala aj zaujímavé osvetlenie, spevák a hráč na syntetizátore mali moderný, no vyzývavý účes na štýl "číro."  No veľmi potrebným doplnkom, ktorý bol pre Oceán taktiež špecifický bol kvalitný a nenapodobiteľný  hlas speváka Petra Muka. Vtedy ešte chodil oblečený ako depešák či neoromantik a mal vyholené "číro." No ak spustil svoj hlas, každému bolo jasné, že sa nejedná o žiadneho výtržníka. Bol lídrom kapely a jeden z najhlavnejších dôvodov, prečo mala kapela Oceán relatívne skvelý úspech.

        V deväťdesiatich rokoch však Petr začína uvažovať nad zmenou štýlu, ktorá má bližšie k popu. Navyše sa chce zamerať na šírenie judaizmu. Preto vzniká kapela Shalom, ktorá sa stala možno ešte známejšou a populárnejšou.