V súčasnosti sa z hľadiska interiérových štýlov popularite teší minimalizmus a tvrdenie, že v jednoduchosti je krása. K tomuto štýlu dokonale pasuje napr. sklenený materiál a prvky, ktoré so sebou do našich miestností prináša. Výnimkou rozhodne nie je taká sprchova zástena LMmont.sk a snaha orientovať sa na tzv walk-in sprchové kúty.Apartmán, kúpeľňa, vaňa.jpg
Na prvý pohľad si pri týchto zástenách všimneme ich eleganciu, ale možno si ihneď neuvedomujeme aj ďalšie pozitíva, akými sú schopnosť šetriť miestom či odolnosť pred usádzaním nečistôt. Tým pádom do hry vstupujú aj skvelé hygienické vlastnosti a pripomeňme, že sklenený materiál bez problémov znáša vlhkosť a paru. Navyše tým, že si zásteny zo skla držia svoju stálu pozíciu, nie sú náchylné k pokazeniu či rýchlemu opotrebeniu.
Charakteristika walk-in sprchových kútovspočíva už v ich názve, čiže do týchto priestorov „len tak vojdete“ bez toho, aby vám nejakým spôsobom prekážali dvere. Tie v tomto prípade nie sú súčasťou a celý priestor je dokonale priestranný a minimalistický.
Sklo bez rámov nemá tendenciu zachytávať špinu, pričom takéto prevedenie samo o sebe pôsobí veľmi esteticky a štýlovo. Takýto variant je vhodné využiť k opisovanému štýlu, ale samozrejme svoje kvality prinesie aj do menších priestorov. Tu je však vhodné zvoliť sprchový kút s tým, že sa vzdáme dispozície vane. Avšak na mieru vyrobená zástena poskytne komfortné vlastnosti a modernú formu.Sprchový kút, sklo.jpg
Zaujímavé vizuálne možnosti
Stačí sa pozrieť na číre sklo a jeho prirodzené špecifiká, ktoré s týmto materiálom prichádzajú. V opačnom prípade je možné siahnuť po zástene z matovaného alebo pieskovaného skla, respektíve tiež z tzv satin white, čiže mliečneho. Zaujímavo pôsobí aj variant farebných skiel či tiež tzv grafosklo.

  • Výhodou sklenených zástien vo všeobecnosti je aj to, že sa vyrábajú na mieru a dokážu sa tak ideálne prispôsobiť konkrétnym požiadavkám spotrebiteľom, rovnako ako konkrétnym priestorom.