Kruhy pod očami trápia nejednu ženu. Nie je to len otázka veku, ale aj zdravia a aj toho ako sme strávili predchádzajúcu noc. V podstate ide o opuchy – tekutina nahromadená v dolných viečkach vytvára na našich tvárach dosť neželaný efekt.
Zbaviť sa tohto problému nemusí byť také náročné ako sa zdá. Ak sú kruhy pod očami spôsobené vekom môžete sa obzrieť po kozmetických prípravkoch určených pre oblasť okolia očí. Obsahujú prípravky, ktoré zabraňujú opuchom, udržujú lymfatické cesty priechodné a tak napomáhajú k lepšej cirkulácii tekutín. Tiež pleť v tejto oblasti zvlhčia a dodajú jej svieži a mladistvý vzhĺad.

oči

Zmena je život
Urobte menšie zmeny vo vašom živote a kruhy pod očami sa môžu stať minulosťou.

Make-up.
Pred spaním sa vždy odlíčte. Pokožka potrebuje dýchať. Púdre, podkladové krémy, mascara,… to všetko je chémia, ktoré vytvorí na pokožke nepriepustný film. To pre pleť nie je prirodzené. Doprajte jej oddych aspoň počas spánku.

postel

Vyššie pod hlavou.
Vyššie pod hlavou. Pridajte si do postele jeden vankúš. V noci bude vaša hlava vyššie a tekutiny sa nebudú hromadiť vo viečkach.

Detoxikácia.
Váš organizmus môže byť zaťažený škodlivými a nebezpečnými látkami. Tieto látky znemožňujú lymfatickému systému plnohodnotne fungovať. Prebytočná tekutina sa tak z vášho organizmu neodplavuje, ale zostáva v tele a spôsobuje opuchy. Detoxikáciou sa nezbavíte len kruhov pod očami, ale aj 1- 2 kíl zo svojej hmotnosti.

Čaj
Ak sa ráno neponáhľate do práce a máte trochu času dajte si čaj. Zelený, alebo čierny čaj vám neuškodí – práve naopak. Čaj vypite a vrecúška si priložte na oči. Stačí pár minút a kruhy sú preč.

okurka

Cvičenie
Pravidelným cvičením si zlepšíte svoju kondičku, urobíte niečo dobré pre svoje zdravie, postavu a v neposlednom rade sa zbavíte aj opuchov očí. Cvičenie rozprúdi v celom tele krv (aj v tvári). Zlepšením prietoku krvi sa zbavíte opuchov.

Uhorka
Ak nič z tohto nepomôže siahnite po starej známej uhorke. Dve kolieska uhorky si priložte na oči a  nechajte pôsobiť cca 30 minút. Rýchlejší účinok dosiahnete ak je uhorka studená.