Prečo je to tak? Prečo je pošta stále tu? Veď dnes sa už takmer všetko posiela cez internet. Peniaze, pomaly už aj veci sa budú dať vytlačiť v 3D tlačiarni, takže na čo je nám pošta? 3D dom už dokonca tlačiareň vytlačila.

obálka

Na čo nám je?

Pošta nám uľahčuje (niekedy aj komplikuje) život. Veď si spomeňte, keď ste si naposledy niečo objednávali cez internet. Ako vám to prišlo? Predsa poštou! Peniaze ste síce poslali dopredu cez internet, ale daný tovar vám predsa len musel prísť poštou. Ak to nebol overený predajca, tak ste ani tie peniaze neposielali cez internet, ale zaplatili ste až pri preberaní balíku.

schránka

Spoznáte sa v tom?

Aj keď sa už v súčasnosti začali používať moderné technológie a posielajú sa pohľadnice cez internet, nie je nad klasiku a minimálne jeden z piatich si domov alebo rodine zašle pohľadnicu z dovolenky. Pohľadnica síce príde spolu s vami alebo vy budete dokonca doma skôr ako pohľadnica, ale aspoň vám to pripomenie príjemné chvíle strávené na dovolenke a vašim známym alebo rodine to prezradí, že aj počas perfektnej dovolenky, ktorú ste si užívali, ste na nich predsa len mysleli. Elektronická pohľadnica by takýto dojem nezanechala.

dopisy

Ježiško

Asi si klopete na čelo, že čo taký Ježiško môže mať spoločné s poštou. Ale je to veru tak, niečo spoločné majú. A to je to, že cez poštu sa mu posielajú predsa listy. Tie by ste cez internet, počítač, tablet alebo telefón len veľmi ťažko poslali. Ak sa to dá, tak ma opravte, ale čo som hľadala na internete, tak sa to nedalo. Preto každoročne detičky posielajú svoje listy aj spolu s kresbami Ježiškovi. Cez poštu. Ten im následne tiež pošle list naspäť spolu s poďakovaním a malým darčekom. Cez poštu. Bez nej by to predsa nešlo.
Hoci rady na poštách bývajú dlhé a často sa na ňu sťažujeme, môžeme byť predsa len radi, že nás spája s našimi blízkymi a poskytuje nám toľko služieb.