Terasa je niečo, čo rozhodne nesmie chýbať v žiadnom dome. Klasickú terasu si však môžeme užívať iba v letných mesiacoch, respektíve vtedy, keď je ešte počasie vhodné na sedenie vonku. Tento priestor spravidla využívame na príjemné ranné či popoludňajšie pitie kávy, večeru s rodinou či priateľmi, alebo jednoducho leňošenie a užívanie si čerstvého vzduchu na vlastnej terase. Nevýhodou je, že klasická terasa sa dá využívať iba niekoľko mesiacov do roka, avšak aj v tomto prípade existuje riešenie. Zasklenie terasy nie je ničím novým. Zimná záhrada či zasklená terasa poskytuje úplne nový rozmer priestoru, ktorý nikde v dome nenájdete. Presvedčte sa spolu s nami, že zasklenie terasy má množstvo výhod, ktoré určite oceníte.
zimní zahrada

Rozhodnite sa pre ten správny typ zasklenia terasy


Mnohých možno odrádza to, že zasklenie terasy znie príliš neprakticky najmä vtedy, keď naň počas leta praží slnko a celý priestor sa maximálne vyhrieva. Výrobcovia však mysleli aj na takéto situácie a preto zasklenie prispôsobili všetkým ročným obdobiam. Máte totiž na výber niekoľko variantov zasklenia terasy a výber úplne prenechávame na vás. Prvým typom sú sklenené panely. Tie sú nainštalované medzi podlahu a rám strechy. V tomto prípade je možné si zvoliť rámové alebo bezrámové sklenené panely. Druhým typom je bezrámové zasúvateľné zasklenie. Je ideálnou voľbou najmä vtedy, ak chcete, aby zasklenie terasy pôsobilo veľmi jemne a nenápadne. Manipulácia s posuvnými dverami je jednoduchá a bezproblémová. Posuvný patent určite odporúčame. V lete je možné priestor úplne otvoriť, v zime zase zatvoriť. Praktické, čo poviete?
zahrada zimní

Nie je zasklenie terasy príliš drahé?


Pri zasklení terasy je to podobne, ako so všetkým ostatným. Samozrejme, že existuje množstvo výrobcov, ktorí poskytujú svojim zákazníkom drahšie i lacnejšie varianty. Vždy však musíte vedieť, čo od zasklenia terasy očakávate a tomu je aj prispôsobená cena. Aby ste sa vyhli zbytočnému preplateniu zasklenia, nechajte si vypracovať cenovú ponuku u viacerých výrobcov a dodávateľov. Získate tak okrem iného prehľad a možno zistíte, že čo niektorí výrobcovia neponúkajú vôbec, u iných je to bežný štandard. Myslite aj na to, že zasklenie terasy predstavuje investíciu na mnoho rokov dopredu, preto dbajte na rozumný výber.

Zaujímate sa o zasklenie terasy? Zistite viac na webovej stránke https://www.mikendapresent.sk/.