Krása je v dnešnom svete dôležitý pojem, avšak byť krásna s lesknúcou sa pleťou nie je ono. Mastná pleť je považovaná za problematickú, ide vlastne o nadmernú tvorbu mazu, ktorá spôsobuje, že sa pleť mastí viac než je normálne. Príčinami mastnej pleti môže byť viacero. Okrem dedičnosti, môže mastnú pleť spôsobovať zlá životospráva, nadmerné fajčenie, pitie alkoholických nápojov, nevhodný výber kozmetiky alebo stres.  Našťastie si však vieme aspoň trochu pomôcť pomocou prírodných, domácich masiek. Tu je zopár tipov:

tvář

·         Jablková maska
Postrúhajte jablko a naneste ho na vyčistenú pleť a nechajte pôsobiť 10 minút. Jablko má skvelý osviežujúci a sťahujúci efekt.
 
·         Bielková maska
Rozšľahajte jeden bielok na tuhý sneh, pridajte dve lyžičky bórovej vody a jednu lyžičku citrónovej šťavy, zmiešajte všetko dokopy a ponechajte pôsobiť na pleti 15 minút.
 
·         Zemiaková maska
Postrúhajte jeden zemiak, zmiešajte s citrónovou šťavou a primiešajte trochu škrobovej múčky. Nechajte pôsobiť na pleti 10 minút a následne zmyte. Zemiak vie pleť vysušiť, čiže kľudne si pri varení môžete pretrieť pleť šupkami zo zemiakov, ktoré vám zostali, prípadne pleť pretrieť prekrojeným zemiakom.
Okrem uvedených tipov na domáce zhotovenie rýchlych masiek na mastnú pleť je dobré pleť pravidelne čistiť, ošetrovať a vyživovať.

pleťová maska

Základom starostlivosti o mastnú pleť je jej čistenie, pričom je dobré používať tonizačné vody so sťahovacím efektom. Z tonizačnou vodou by ste to však nemali preháňať, stačí, ak ju na pleť nanesiete iba ráno a večer. Na mastnú pleť sa odporúča robiť peeling minimálne dva krát do týždňa. Pleť sa tak zbaví odumretých buniek a prebytočnej mastnoty. Niektorí ľudia si myslia, že mastnú pleť netreba krémovať, keďže je už sama o sebe dosť mastná. Avšak opak je pravdou, aj mastnú pleť treba krémovať, avšak treba si vybrať nemastné krémy prípadne nemastné gély, ktoré pleť nezaťažia.