Tradičná thajská masáž je celosvetovo obľúbená masáž, vyhľadávajú ju ľudia všetkých vekových kategórií. Masáž sa stáv čoraz väčším trendom dneštnej doby.
 
 
Masáže v dneštnej dobe bývajú čoraz viac v obľube a taktiež je veľa druhov roznych masáží. Thajská masáž je zameraná skôr na samotný bod problému ale smozrejme ked chcete masáž aj len ako uvlnenie od stresov a dať do pohody svoje napäté telo. Vtedy sa robí masáž celého tela.
klasická thai masáž
Thajská masáž nie je vždy úplne bez bolesti ako mnoho iných masáží. Vačšina klasických masází sa venuje len na niekoľko určitých svalových bodov, zato thajská masáž sa venuje celému telu. Pokial ale človek príde na masáž s určitým problémom, vtedy je dobré sa specializovať na daný problem ( bod ).
V neposlednom rade je dobré si nájsť vhodný a kvalitný masážny salón. Na výbere salóna sa neoplatí šetriť, lebo môže na to potom doplatiť vaše telo. Takže nie je dobré si nájsť najlacnejší masážny salón, ale radšej pozrieť referencie a nájsť tú najvhodnejšiu.
 masáž hlavy a krku
Ako  častotreba chodiť na masáže?
 
Ak idete na thajskú masáž len ako prevenciu pre zdravie je dobré chodit 1-2 krát do mesiaca. Ak ide ale o nejaký zdravotný problém, vtedy sa odporúča masáž aspon raz do týždňa.
Na thajskú masáž môžu chodiť aj tehotné mamičky, vtedy sa masáž upraví tak aby nebola nebezpečná pre bábätko v brušku ani pre vás.
Jedinou výnimkou kedy nie je vhodné ísť na masáž sú zlomeniny, masážou by ste si mohli iba zbytočne viac uškodiť. Je dôležité aby ste pred masážou masérku oboznámili s všetkými vašimi problémami aby vám mohla prispôsobiť tak masáž.
Špecifickým znakom thajskej masáže je že masér/ka pozná akupunktúrne body na tele a podla nich potom pritláča prstom, rukou, lakťom, kolenom na tieto body. Podľa toho akú intenzitu treba pre určitý bod.
Pri všetkých masážach je dôležité aj aby olej ktorím sa masíruje a nanáša na pokožku bol zprírodných zložiek. Aby nedošlo k vlučovaniu škodlivýn do tela.
Po skončení takejto masáže bude vaše fyzicky aj psychicky uvoľnené a naplnené energiou.