V dnešnej dobe je IN starať sa o svoj vzhľad. Zdravá životospráva, ale aj kozmetické úpravy či návšteva kaderníka. O svoju postavu sa môžeme starať pravidelným cvičením a vyváženou stravou, svoje vlasy môžeme zveriť do rúk kaderníkovi, ale čomu prirodzene nezabránime- to je starnutie. A fakt, že viditeľne starneme v tvári, čoho prejavom sú vrásky, kruhy pod očami, prevísanie kože či zvislé línie a úbytok elasticity pleti. No aj na tento problém v súčasnosti existuje riešenie, je ním kvalitný facelift (lifting tváre).

obličej

  • Ide v podstate o jeden z najznámejších a najčastejšie využívaných chirurgických zákrokov. Jeho účelom je omladenie tváre.

Tento zákrok najčastejšie podstupujú ľudia vo vekovej kategórii 30 – 50 rokov, pričom výnimku netvoria ani mnohí muži. O dané služby rastie záujem a dôvodom je okrem iného fakt, že s pribúdajúcim časom a skúsenosťami sa techniky liftingu tváre stále viac zdokonaľujú, pričom dnes už dokážu prebehnúť celkom bezbolestne a s minimom pooperačných komplikácií. Napríklad za menej rizikový a pritom efektívnejší zákrok než klasický lifitng sa dnes považuje deep plane facelift.

  • Ten by mali prevádzať skúsenejší chirurgovia. Vykonáva sa buď samostatne alebo spoločne s doplnkovými službami ako napríklad deep necklift či blefaroplastika.

žena

Buďme úprimní. Žiadna plastika nedokáže zastaviť prirodzený proces starnutia. Starnúť budeme naďalej, či s tým súhlasíme alebo nie. Tajomstvo faceliftu však spočíva v tom, že vďaka nemu proces viditeľného starnutia spomalíte o niekoľko rokov. V skutočnosti teda vďaka nemu môžete vyzerať o dosť mladšie aj napriek svojmu vyššiemu veku.

Deep plane facelift dosahuje ešte intenzívnejší výsledok liftingu, a to bez toho, aby v závere tvár vyzerala preťažene. A k jeho veľkým výhodám sa radí efekt z dlhodobého hľadiska- teda vykonaný zákrok a mladší vzhľad tváre bude viditeľnejší dlhšiu dobu, než pri klasickom liftingu.