Primárnou funkciou pracovných odevov je poskytnúť zamestnancovi ochranu pri výkone svojej profesie a počas jednotlivých úkonov sa musí ich majiteľ v nich cítiť maximálne komfortne. Výber pracovných odevov je preto veľmi dôležitý a zamestnávateľ by v tomto smere nemal nič podceniť. Medzi pracovné odevy radíme štandardne topánky a vo väčšine prípadov by mali mať tvrdenú špicu. Len vtedy plnia aj ochrannú funkciu a dokážu zamedziť riziku pracovných úrazov. Nároky na pracovné odevy môžu byť z pohľadu zamestnancov rôzne, rozprávajte sa preto s nimi a v tejto komunikácii sa snažte jasne identifikovať ich potreby a očakávania od jednotlivých častí rovnošaty.

pracovní oděvy

Pracovné odevy sa skladajú z viacerých častí a zamestnanec by sa v nich mal cítiť komfortne a bezpečne

Jednou z najviac rozšírených zložiek pracovných odevov bývajú montérky a pri nich môžeme hovoriť o dvoch základných strihoch. Prvým je taký, ktorý má strih klasických nohavíc a vhodné je voliť variant s viacerými bočnými vreckami. Poskytnú tak priestor na odloženie mobilu alebo základných pracovných nástrojov. Tým druhým je strih, ktorý je obohatený o traky na plecia a náprsné vrecko. Úložný priestor je v tomto prípade ešte väčší a niektorým zamestnancom vyhovuje skôr tento typ. Na teplé letné mesiace je menej vhodná, no pri nižších teplotách môže o niečo viac zahriať ako prvý zo spomínaných strihov. Ak kupujete montérky aj na sklad a pre väčší počet zamestnancov, určite odporúčame druhý typ, ktorý vďaka trakom umožňuje do istej miery prispôsobiť veľkosť.

pracovní oblečení

Klasický nohavicový strih by mal totižto konkrétnemu pracovníkovi presne sadnúť, len vtedy sa v nich bude cítiť komfortne. Z hľadiska materiálov by sme jednoznačne odporúčali zvoliť 100 %nú bavlnu, ktorá bude pri kontakte s pokožkou príjemnejšia a takýto materiál oveľa lepšie dýcha. Ideálny svet neexistuje ani v tomto prípade a daňou za lepší pocit je vyššia schopnosť vstrebávania takéhoto materiálu pri pracovných odevoch. Takéto montérky sú totižto schopné nasať mastnotu a špinu, pričom ich čistenie a udržiavanie môže byť o niečo namáhavejšie. Ďalším parametrom je hustota tkaniny, pričom na leto by sme mali vyberať hodnotu 250 – 270 g/m2 a na zimu 280 g/m2. Viac sa dozviete na webovej stránke https://www.ardonsk.sk/.