Doplnky, by mali byť zladené s vašim oblečením. Nič nové, však? Mnohé ženy, však netušia, že niektoré šperky ladia k niektorým konkrétnym farbám. Napríklad taká strieborná doslova miluje zemité farby. Pod týmto pojmom máme na mysli všetky odtiene hnedej, oranžovej, ale taktiež žltej a červenej, ktoré síce nie sú úplne zemité, no so striebrom ladia dokonale.

stříbrný náramek s kamínky

Ak chcete, aby strieborné šperky čo najviac vynikli, snažte sa všetko svoje oblečenie držať v jednej farbe.Môžete použiť jej rôzne odtiene. To je povolené. Nie je ale dobré, ak si na seba oblečiete hnedý sveter a zelené nohavice. Snažte sa byť jednoducho celá v zemitých farbách.
Podobné je to aj so šperkmi. Aj keď dnes nie sú zakázané takmer žiadne kombinácie, ako napríklad striebro a zlato, v tomto prípade sa držte iba striebra. Ak ho chcete predsa len kombinovať, snažte sa držať hnedej, červenej, alebo úplne kontrastnej, čiernej farby.

Pokiaľ chcete docieliť elegantný efekt, siahnite po tmavo oranžovom saku, ku ktorému si na ruku dajte strieborný náramok. Môžete využiť aj populárne vrstvenie, teda viacero náramkov na jednom zápästí. Tu sa ale snažte nepoužívať iné šperky, ako sú výrazné prstene, či náhrdelníky. Vždy vyzerá lepšie, ak bude dominantou vášho outfitu iba jeden šperk. Inak totiž nevynikne ani jeden z nich a takpovediac splynú s vašim oblečením.

náramek z bílého zlata

Zemité farby sa nám nejako podvedome spájajú s jeseňou.V podstate to tak aj naozaj je. Hnedá, červená, oranžová, či žltá sa na toto ročné obdobie hodia ako uliate. To ale neznamená, že si tieto farby na seba nemôžete obliecť aj v iných častiach roka. Tak, ako je dnes povolené kombinovať čokoľvek s čímkoľvek, to v móde nie je tak ortodoxné ani čo sa tohto týka. Predsa len sa snažte držať toho, že teplé mesiace, teda jar a leto, si žiadajú skôr svetlejšie odtiene a naopak tie chladnejšie, čiže jeseň a zima, o čosi tmavšie. Strieborné šperky však môžete nosiť bez rozdielu na to, či vonku zúri fujavica, alebo slniečko pečie ako blázon.