Zdá sa vám, že ste často chorý? Ste unavený a bez nálady? Možno za to môže oslabená imunita. Najmä počas častej zmeny počasia je náš organizmus vystavovaný riziku, že rýchlo ochorieme. Práve to je totiž obdobie, ktoré je z hľadiska rôznych chorôb a viróz najrizikovejšie. Posilnenie imunity by malo byť preto na prvom mieste už vtedy, keď dlhé letné dni pomaly odchádzajú. Jeseň zvykne nastúpiť veľmi rýchlo, a práve vtedy už môže byť neskoro. Poďme sa teda spoločne pozrieť, ako posilniť imunitu jednoducho a rýchlo.

ploché břicho

Pri posilnení imunity nezanedbávajte vyváženú stravu

Mnoho ľudí má mylnú predstavu o tom, že keď počas rizikových mesiacov začnú užívať zvýšenú dávku vitamínu C, choroba ich obíde. To však vôbec nemusí byť pravda. V prvom rade by sme sa mali pozrieť na to, čo konzumujeme. Z nášho jedálnička by sme mali vyradiť zbytočne ťažké a vysmážané jedlá, prostredníctvom ktorých ani zďaleka nedostaneme do tela to, čo potrebujeme. Dôležitý je dostatok zeleniny a ovocia. Určite si doprajte aspoň malú porciu tohto prírodného zázraku ku každému jedlu. Posilnenie imunity by v konečnom dôsledku nemala byť iba sezónna záležitosť. Celý rok je potrebné myslieť na to, že pokiaľ je oslabená, veľmi rýchlo môžeme ochorieť. Ako doplnok stravy je potom vhodné zvoliť vitamín B, C a E a tiež ďalšie prospešné látky ako zinok, magnézium či kalcium.

cvičení jogy

Čo ďalšie je dôležité pri posilnení imunity?

Ako iste viete, na imunitu ako takú nevplýva iba strava. Posilnenie imunity zahŕňa tiež dostatočný spánok, pohyb a minimálnu úroveň stresu. Spomeňte si, ako sa cítite, keď ste nevyspatý. Práve toto sú ideálne podmienky na to, aby sa na vás doslova nalepila chrípka či nádcha. Pravidelným pohybom si zabezpečíte nielen krásne telo, ale najmä posilníte svoju imunitu. Prostredníctvom pohybu dochádza k prekrveniu organizmu, čím sa zlepšuje tiež fungovanie srdcovocievneho systému. Pre posilnenie imunity rozhodne nemusíte každý druhý deň zabehnúť maratón. Stačí, keď denne urobíte aspoň 10000 krokov. Pokiaľ máte sedavé zamestnanie, choďte sa poprechádzať po práci so psom či so svojimi ratolesťami. Uvidíte, že sa budete cítiť lepšie ako kedykoľvek predtým.

Pre posilnenie imunity existuje mnoho spôsobov. Prečítajte si o nich viac na webovej stránke https://silverdium.sk/.