Ak milujete naše krásne Slovensku a zároveň turistiku, určite si aspoň niekoľkokrát do roka užijete čas strávený vo Vysokých Tatrách. Je to naše najvyššie pohorie a ponúka to, čo nám môžu závidieť až za ďalekými hranicami. To je jeden z dôvodov, prečo sú Vysoké Tatry tak veľmi navštevované nielen našincami, ale aj zahraničnými turistami. Turistické trasy Vysoké Tatry majú čo ponúknuť najmä v jesenných mesiacoch a počas babieho leta. Vtedy je príroda krásne sfarbená a vy sa môžete kochať nezabudnuteľnými výhľadmi.

vysoké tatry

Do Vysokých Tatier za vodnou krásou


Ak sa vyberiete na prechádzku turistickými trasami vo Vysokých Tatrách, určite si svoju cestu naplánujte tak, aby ste videli čo najviac jazier, vodopádov a vodných tokov. Tie totiž naozaj stoja zato a pohľad na ne ulahodí každému oku. Medzi najznámejšie a zároveň najnavštevovanejšie plesá vo Vysokých Tatrách patrí Štrbské pleso, Skalnaté pleso, Veľké hincovo pleso či Velické pleso. Pri niektorých z nich sa môžete občerstviť či dokonca ubytovať v horských chatách a na druhý deň pokračovať vo vašej ceste. Ak vás viac lákajú vodopády, navštívte Hviezdoslavov vodopád, Ťažký vodopád alebo Vajanského vodopád. Všetky z nich sú ľadovcové vodopády a pohľad na ne vám rozhodne vyrazí dych. Svoju trasu si dopredu podrobne naplánujte tak, aby ste videli čo najviac a využili čas naozaj plnohodnotne.

slovensko

Ako sa pripraviť na cestu po turistických trasách vo Vysokých Tatrách?


Ak sa pripravujete na turistiku, mali by ste si vždy dopredu rozmyslieť, kam sa vydáte. Podľa toho je potrebné sa pripraviť. Základom výbavy je dobrá turistická obuv, ktorá chráni vaše chodidlo a členok počas stúpania a schádzania z vrcholov. Vaše nohy by mali byť maximálne chránené a preto šetriť na turistickej obuvi sa naozaj nevypláca. Vysoké Tatry sú vysoko položené, preto si oblečte viac vrstiev oblečenia. Je to najmä kvôli tomu, že v nižších polohách je teplejšie, no na vrcholoch vás môže poriadne ofúknuť chladný vietor. Počítajte preto s tým, že počas vašej cesty po turistických trasách vo Vysokých Tatrách sa pravdepodobne budete viackrát vyzliekať a obliekať.

Vysoké Tatry majú čo ponúknuť návštevníkom všetkých vekových kategórií a preto ak milujete turistiku, navštívte stránku http://travelcase.tmrhotels.com a zistite viac o tom, aké turistické trasy Vysoké Tatry sa oplatí absolvovať.