Ak ste kancelársky zamestnanec a kopy papierov sú vašou každodennou realitou na vašom kancelárskom stole, určite viete, že v neporiadku a chaose sa pracuje naozaj ťažko. Je to miesto, na ktorom trávite väčšinu svojho pracovného času, a preto by mal nejako vyzerať. Ideálny pracovný stôl by mal byť pre svojho majiteľa priestor, v ktorom sa cíti natoľko príjemne, aby v ňom mohol nerušene vykonávať svoju prácu. Prečítajte si niekoľko tipov a trikov, ako urobiť svoj kancelársky stôl ešte zaujímavejší.

stůl

Priestor je pri kancelárskom stole veľmi dôležitý

Určite sa vám už niekedy v živote stalo, že ste pracovali za stolom, ktorým bol príliš malý a všetko vám z neho padalo. Moderné firmy dnes už poskytujú svojim zamestnancom priestor a tak by aj váš kancelársky stôl mal byť dostatočne veľký na to, aby ste si naň mohli umiestniť všetko potrebné. Nejde iba o notebook a priestor na počítačovú myš. Potrebujete tiež priestor na rôzne zakladače, stojany na perá, zvýrazňovače a podobne. V moderných firmách bývajú jednotlivé kancelárske stoly oddelené tak, aby ste mali aj v otvorenej veľkej kancelárii pocit, že máte svoj priestor. Rozhodne by ste si nemali so svojimi kolegami pri práci búchať do lakťov.

kancelářský stůl

Na svojom kancelárskom stole vždy udržiavajte poriadok


Ak udržiavanie poriadku nie je vašou silnou stránkou, rýchlo by ste sa to mali naučiť. To platí najmä pri kancelárskom stole. Vždy by ste mali vedieť, kde sa čo nachádza. Veci, ktoré potrebujete mať poruke si ukladajte na okrem stola tak, aby ste po nich mohli rýchlo siahnuť. Organizácia kancelárskeho stola je veľmi dôležitá, pretože pokiaľ v rýchlosti neviete nájsť to, čo potrebujete, zbytočne sa oberáte o čas a energiu. Aj v práci sa môžete cítiť príjemne a preto si na kancelársky stôl umiestnite niečo, čo vám bude robiť radosť. Tú vám môžu urobiť napríklad fotky vašej rodiny, malé okrasné kvety, sošky či iné predmety, ktoré vám budú evokovať niečo príjemné. Poruke tiež majte vždy lepiace papieriky, na ktoré si môžete zapísať svoj nápad či myšlienku. Takto nikdy nezabudnete na to, čo ste vymysleli a môže vás to vo vašej práci posunúť vpred.

Ďalšie tipy, ako ozvláštniť svoj kancelársky stôl nájdete na stránke https://worklife.sk/.